fbpx

פרויקט בראשית
ליום שאחרי המלחמה

אחרי שננצח וכבר עכשיו, כל אזרח ישראלי צריך לבחור אחת משתי אפשרויות בלבד: האם להיות צודק, להאשים ולחזור למדינה של פילוג, שנאה ומלחמת אחים, או להחליט לבלום, לנשום ולנסות לבנות יחד דרך חדשה של שיח פוליטי אחר והקשבה.

שלבי התוכנית

בראשית הוא פרוייקט שצבר תנופה אדירה מאז פרוץ המלחמה. תכליתו לייצר בתוך הכאוס וחוסר האמון במערכות המדינה, שיח אחר ומכבד בין גווני החברה ואחדות ופוליטיקה חדשה המורכבת רק מאנשים שהם "יהלומים מלוטשים" של החברה הישראלית. אנשים כאלו שכל מי שרואה את שמם, משהו קטן יתרחב לו בלב, ויתן תקווה. מגיע לכולנו נבחרי ציבור שנהיה גאים בהם, מגיע לישראל פוליטיקה ערכית ונקיה!

מי הם האנשים האלו?
יש הרבה! והגיע הזמן שהם יובילו.

אנחנו נותנים פה רק שמות לדוגמא (חלק מהשמות עדיין לא הצטרפו, זו רק דוגמא לאנשים יקרים שנותנים לנו תקווה):
זיו שילון, מרים פרץ, דורון אלמוג, מיה מורנו, רוביק דנילוביץ, יעל שבח, יוסף חדאד, נתנאל אלינסון, יואב הלר, יזמים חברתיים צעירים כמו שלמה למפרט, אנשי השומר החדש, אנשי המכינות הקדם צבאיות המעורבות ועוד.

אנו בטוחים שכל אחד יכול לחשוב על עוד שמות דומים, אנשים ברי שיח מכבד שיכולים להיות האור של כולנו בקצה המנהרה, ליום שאחרי המלחמה.
כן! אנשים רציניים וערכיים שישבו יחד ויפתרו יחד כמעט כל נושא מורכב במדינה.

נבחרי הציבור הללו יהיו שונים ובעלי שיח מכבד ויושרה, ומתוך כך יסכימו להגיע למגזר הציבורי ולמשרדי הממשלה, מיטב המוחות היזמיים של ישראל, שעד היום לא רצו להתקרב לפוליטיקה הישנה! דמיינו את מנכ"ל waze, או את יזמי מובילאי, כמנכ"לי משרדי ממשלה.

נשמע חלום? זה אפשרי! כן! כאלו שפרצו את תקרת הזכוכית הגלובלית, ועדיין, ישראל בשבילם היא הסטארט-אפ בעל הערך הגדול מכולם.

מי באמת ישמור על קסם האחדות הישראלי הזה, שאנו רואים פה מאז פרוץ המלחמה?
איך אתם מבטיחים שלא נחזור לפוליטיקה הישנה של כוח, כבוד ושיח של הכנעה?

התשובה פשוטה: האזרחים הטובים מכל הצדדים, וכמובן הלוחמים ותומכי הלחימה!

כבר עכשיו ועוד יותר אחרי המלחמה, אנו נשבעים שבועה חדשה- אף אחד יותר לא יפריד ביננו. אף אחד יותר לא יסכסך ביננו, אנחנו אחים אמיתיים לנשק מגיל 18 ועד סוף החיים. אנחנו אחים יקרים במקומות העבודה. כולנו מחוברים בקשרי משפחה.

אנו חיים יחד, נפצענו יחד, כאבנו יחד וחלקנו גם מסר את החיים, בשביל חזון של מדינה שמבוססת על ערכים. של אחדות, שותפות וערבות הדדית. של שיח מכבד, הקשבה ומציאת דרך המלך בה כל אזרח ישראלי מרגיש פה בבית.
זה שאפתני, זה יומרני, זה חלום גדול.
שכולנו נגשים ביחד.

״אם תרצו, אין זו אגדה״

אחרי שננצח במלחמה!
מתחילים יחד מבראשית!

יוזמי הפרוייקט

משה רונצקי

תושב איתמר שבשומרון, מנהל אגף התיירות במוא"ז בנימין ונשוי לנעמי בת הבקעה. אב לבת ו4 בנים, רץ מרתונים, מדריך טיולים לאהבת הארץ וחובב ספורט מוטורי. ממייסדי מרתון התנ"ך הבינלאומי.
משרת במילואים כקצין ביחידת עילית.

עינב אוחיון

נולדה ומתגוררת בקיבוץ בית ניר, נשואה לגילי ואם ל-3. עובדת כמנהלת פרוייקטים במועצה אזורית יואב. לוחמת נגד שחיתות ורודפת צדק ושלום.

יוסי לוי

חרדי. רס"ן במיל', מנכ"ל עמותת נצח יהודה- הבית של לוחמי גדוד הנח"ל החרדי. בוגר תואר ראשון במדעים מדויקים באוניברסיטה הפתוחה ותואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. גדל בירושלים, חונך במוסדות חרדיים וכן היה תלמיד ישיבת מיר בית ישראל וישיבת דרך ה'. שירת בגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר כחייל, מפקד וקצין. ייסד את  'בית החייל החרדי' הראשון בישראל המעניק דיור כיום ל- 160 חיילים בודדים. משרת במילואים כקצין ביחידת דובדבן.

מירב צפלר אביב

אמא ל – 3
ילידת חיפה ומתגוררת בה.
מנכ"לית עמותת התיירות כרמלים, שבמועצה אזורית חוף הכרמל, עובדת כ- 20 שנה במרחב הכפרי.
מרגישה שזה הזמן לשינוי משמעותי למען הילדים של כולנו.

מאמרים

עצומת בראשית

מתחברים לרעיון?
הצטרפו לעצומה הקוראת לאחדות ופוליטיקה חדשה

צור קשר: bereshit7102023@gmail.com

כל תומך שנרשם נותן לנו את הכוח לפעול ולממש את הרעיון

תודה!

הרשמתך נקלטה במערכת