fbpx

על המצוינות והמקצועיות של מכללת הרצוג תוכלו לשמוע מרבבות בוגריה, הפזורים בכל הארץ.

אצלנו מבינים כי קיימים לכם עיסוקים נוספים מלבד לימודיכם האקדמיים, לכן, אנו מאפשרים לכם לבנות מערכת אישית מותאמת לקצב שלכם!
תוכנית הלימודים לתואר ראשון בנויה כך שכל סטודנט בוחר בשני חוגים מתוך היצע של חמשה עשר חוגים, בצירוף ללימודי יסוד וחינוך, והכשרה מעשית- כך בטוח תלמדו מה שמעניין אתכם!

בהרצוג תוכלו לבחור כמה ימים ללמוד בשבוע, בכל שנה.
לתלמידי המכללה מוצעות אפשרויות מגוונות להשתלבות בתוכניות מצוינות והעשרה ייחודיות המפורטות באתר.

מערך הסעות בפריסה ארצית, קורסים מתוקשבים ומקוונים (גם לפני הקורונה ואחריה) הופכים את המכללה נגישה לסטודנטים מכל הארץ.
ארוחת צהריים מסובסדת מוצעת למעוניינים ופינות שתייה חמה חינם עומדות כל העת לרשות הסטודנטים.

מכללת הרצוג הינה המכללה הראשונה בחמ"ד וקיימת 100 שנה, הלימודים לתואר ראשון מתקיימים בגוש עציון,מלבד תוכנית מיתרים שמתקיימת בקמפוס היכל שלמה בירושלים.

חינוך מיוחד

החוג יקנה לך רישיון הוראה לגילאים 6-21 ההכשרה בחוג זה כוללת עיצוב אישיותכם כמורים, ציודכם בידע עדכני, כלים, ומיומנויות הנחוצים לכם, וליוויכם בצעדיכם הראשונים בהתמודדות עם אוכלוסיות שונות כגון: תלמידים לקויי למידה, תלמידים עם הפרעות התנהגותיות ונפשיות, פיגור שכלי בדרגות שונות, ליקויים חושיים, קשיים בתקשורת, נכות פיזית ועוד.

תוכנית מיתרים (מעורבת)

תוכנית להוראה המתקיימת בימי שלישי בקמפוס ירושלים ומיועדת לבוגרי מכינות, לאלו שעסקו בשירות הלאומי או הצבאי בתחום החינוך ולעוסקים עכשיו בחינוך, כמדריכי מסע ישראלי ותגלית, ומי שעסק ועוסק בחינוך בלתי פורמלי. מטרת התוכנית להכשיר מנהיגים בחינוך המשלב בין דתיים וחילונים

לצפיה בסרטון

תוכנית לפני ולפנים (גברים)

תוכנית להכשרת אנשי חינוך והוראה בהשראת דרכה החינוכית של ישיבת 'מקור חיים'. התוכנית מבקשת לפתח מחנכים ומחנכות הפועלים מתוך הווייתם הדתית, והנמצאים בתהליך מתמיד של צמיחה והתחדשות. דגש רב מושם על אמנות ועל מפגש כן ואמיתי בין המורה ותלמידיו.

לצפיה בסרטון

בית מדרש הדר במגדל עוז

בית מדרש הדר (נשים) במגדל עוז - התוכנית מיועדת לסטודנטיות מכל החוגים במכללה, המעוניינות לשלב לימוד בית מדרשי, בתוך לימודי התואר בכל מקצוע אותו הן מבקשות ללמוד. מטרת התוכנית היא לאפשר לסטודנטיות שילוב לימוד תורה בהעמקה ובלימוד הכולל חברותות, במקביל ללימודים האקדמאיים במכללה, וכן רכישת כלים בלימוד עצמאי והיכרות מעמיקה עם מקורות ההלכה והאגדה.

תנ״ך

חוג וותיק ובעל מוניטין רב כמקום הכשרה מוביל בתחום התנ"ך. ייחודו של החוג הוא בהתמקדותו בפנים השונות של לימוד פשוטו של המקרא והשוואתו לפרשנות חז"ל ולפרשנות התנ"ך לדורותיה. החוג לתנ"ך מיוסד על מחויבות עמוקה לעיקרי האמונה בתוקפו של המקרא כדבר ה' ונביאיו, בקדושתו ובסמכות חכמים. בחוג לתנ"ך מרצים רבים בעלי שם חלקם רבנים וראשי ישיבות ורובם בעלי תואר דוקטור בתחומי החוג. החוג מציע מגוון רחב של שיעורים העוסקים בספרי המקרא ובקֶשת של תחומים הנוגעים למקרא ולפרשנותו.

לצפיה בסרטון

אזרחות

בחוג לאזרחות אנו מבקשים ליצור שפה משותפת בין התכנים היהודיים לאזרחיים. שפה המכירה בזהות הייחודית של כל קבוצה מחד, ומלמדת לחיות את המורכבות במפגש עם הזהויות האחרות בחברה הישראלית, מאידך. כי היום להיות מורה לאזרחות זו שליחות לאומית!

לצפיה בסרטון

לימודי ארץ ישראל

החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית הרצוג ממזג את תחומי הדעת השונים המצויים בחקירתה של ארץ ישראל על ידי תוכנית לימודים ייחודית המשלבת שלושה יסודות עיקריים: ידע מעמיק והכרת הרצף ההיסטורי והארכיאולוגי של ארץ ישראל, רכישת מיומנויות הוראה, והקניית מיומנויות שדה וסיור. התוכנית שוזרת שלושה יסודות אלו באופן מובנה ומתקדם לאורך מסלול הלימודים. בנוסף, מתקיימים סיורים לימודיים בהיקף נרחב, המאפשרים היכרות עם חבלי הארץ ואתריה מפי המומחים בתחומם.

ספרות

החוג לספרות במכללת הרצוג שואף להקים דור חדש של מורים לספרות שישכילו לטעת בלב הנוער את החיבה אל השיח הספרותי, מורים שיעודדו את תלמידיהם להביע את רחשי לבם, כאביהם, תקוותיהם, אהבותיהם ואכזבותיהם על גבי גיליון הנייר. זהו חוג פתוח רעיונית, אך מיסודו הוא רואה עצמו מחויב לערכי תורה ומצוות. במסגרת לימודי החוג מוקדש מקום מרכזי למושגים כאהבת התורה, העם והארץ.

היסטוריה

החוג להיסטוריה מקנה ללומדים בו התמצאות בהיסטוריה העולמית והיהודית. קורסי החוג מורכבים ממבואות, משיעורים וממפגשים סמינריוניים. בוגרי החוג יוכשרו להוראת היסטוריה ברמה הגבוהה ביותר. הלימודים בחוג מקנים לתלמידיו הבנה היסטורית מעמיקה, יכולת התמודדות ביקורתית ואחראית עם מקורות היסטוריים ראשוניים ועם מחקרים בתחום, וידיעה נרחבת בתולדות העולם בכלל והעם היהודי בפרט. הידע האקדמי הנצבר בלימודי החוג ילווה בהכשרה להוראה של ההיסטוריה בחטיבות הביניים והתיכון, מתוך אחריות חינוכית ומקצועית לעיצוב עולמם הערכי והתרבותי של התלמידים. החוג שם דגש בהוראת ההיסטוריה היהודית ובזיקתה להיסטוריה הכללית בכל אחת מהתקופות הנלמדות בחוג.

אנגלית

בעידן שבו השפה האנגלית מהווה מצע חיוני ללימוד של כל תחום, החוג לאנגלית יעזור לך למצוא את דרכך האישית ואת ייעודך המקצועי. הסטודנטים יתמחו בתחומי הבלשנות החינוכית, הספרות האנגלית, ושיטות לימוד האנגלית בכל היבטיה. בוגרי ההוראה יהיו מיומנים בדיבור, בקריאה ובכתיבה של השפה האנגלית ברמה אקדמית כתנאי בסיסי להצלחתם בלימודי החוג לקראת תעודת הוראה. במסגרת לימודי הבלשנות החינוכית, יכירו סטודנטים את יסודותיהן ואת הישגיהן של הבלשנות התיאורטית ושל הבלשנות היישומית. דגש רב יושם על יישום ידיעותיהם בעבודתם עם תלמידים בתור מורים לאנגלית במערכת החינוך בארץ.

מתמטיקה

תוכנית הלימודים מכשירה סטודנטים להיות מורים למתמטיקה בחינוך העל יסודי. הבוגרים יהיו מורים בעלי השכלה מתמטית מעמיקה, מעבר לנדרש להוראה בבתי-ספר תיכוניים.

מדעי המחשב

מדעי המחשב הינו חוג יוקרתי המעניק ללומד אתגרים אינטלקטואליים רבים וחושפת אותו לחידושים טכנולוגיים ועדכניים. לימודים בחוג זה מקנים ידע תאורטי ויישומי בתחום מדעי המחשב. קורסי החוג מורכבים מקורסי תכנות בסיסיים ונושאים מתקדמים כמו סייבר, אפליקציות באנדרואיד ותכנות בסביבת אינטרנט. תוכנית הלימודים מכשירה סטודנטים להיות מורים למדעי המחשב בחינוך העל יסודי. הבוגרים יהיו מורים בעלי השכלה גבוהה מעבר לנדרש להוראה בבתי ספר תיכוניים.

מדעי הטבע

תחום מדעי הטבע והטכנולוגיה מתאפיין בשינויים והתפתחויות מהירות וכן בשינוי דגשים ומרכזי עניין. אנו רואים חשיבות בפיתוח מורה שיכשיר את תלמידיו לחדשנות, סקרנות, יצירתיות, תוך הקניית כישורים מדעיים בעולם מודרני מתפתח. החוג למדעי הטבע מפגיש את הסטודנט עם המקצועות הבאים ברמת לימוד אקדמית: כימיה, פיזיקה, מתמטיקה ובעיקר ביולוגיה. בתחום הביולוגיה מושם דגש מיוחד על ביולוגיה של התא, גנטיקה, הנדסה גנטית, ביולוגיה מולקולארית, בוטניקה, זואולוגיה ואקולוגיה. בוגרי החוג משתלבים במערכת החינוך העל-יסודית כמורים למדעים.

גאוגרפיה

החוג לגיאוגרפיה במכללת הרצוג מכשיר פרחי הוראה במתכונת ייחודית חדשנית המכונה "טבעגוגיה" (צרוף המילים טבע ופדגוגיה). ה"מרחב הפתוח" מזמן למידה אקטיבית במרחב משתנה. שילוב הלמידה בכיתה ומחוצה לה מאתגר ומחבר את הפורמלי עם הבלתי פורמלי, המעשי עם התאורטי. מטרתנו להכשיר בוגרים שיהוו חוד החנית ללמידה חדשנית ומחוברת מציאות.

מחשבת ישראל

תוכנית הלימודים בחוג שואפת להעמיד בפני הלומדים מפה מסודרת של ההגות היהודית לדורותיה, לאור בחינת מקורותיה וזיקתה אל ההגות הכללית. התוכנית מבוססת על הכרת התקופות והזרמים במחשבת ישראל, תוך הדגשת ההמשכיות בצד החידוש המתמיד. צוות המרצים בחוג מפגיש את התלמידים עם יצירותיהם של פילוסופים, מקובלים ובעלי הלכה ומדרש, במטרה להעניק להם כלים להבנת התכנים להם היה חלק בעיצוב אורחות החיים היהודיים והמחשבה היהודית לדורותיהם.

תקשורת

בשנים האחרונות גוברת המודעות בחינוך לצריכת תקשורת המונים באופן ביקורתי, וביצירת תקשורת יהודית, חיובית, איכותית ובונה. הבנות אלו, יחד עם הרצון להשפיע על השיח הציבורי הישראלי והיהודי בפתח המאה ה-21, מביאים יותר ויותר סטודנטים וסטודנטיות ללמוד תקשורת והוראתה. החוג להוראת תקשורת, עיתונאות, קולנוע וניו מדיה במכללת הרצוג מצמיח מורים לתקשורת דתיים וערכיים, המקבלים כלים מקצועיים ואקדמיים מסגל מרצים מעולה. כלים אלו, יחד עם המטען הערכי הניתן, יסייעו לבוגרי ולבוגרות החוג בחינוך הממלכתי, בחמ"ד ובעשייה בשטח. בכך, עתידים בוגרי ובוגרות החוג לתקשורת להשפיע על צביון צריכת התקשורת בקרב תלמידי ישראל ולתרום בעיצוב החינוך ליצירת התקשורת בוגרי החוג משתלבים במערכת החינוך כמורים לתקשורת במאות בתי-הספר התיכוניים שבהם פועלות מגמות תקשורת וקולנוע, וביניהם עשרות מגמות התקשורת והקולנוע בחינוך הדתי.

לשון עברית

מקצוע הלשון העברית זוכה בשנים האחרונות לתגבור במערכת החינוך, מתוך הכרה בחשיבותו המכרעת לטיפוח ידיעת העברית והשימוש בה, הן בתור לשוננו הלאומית והן כתשתית למקצועות אחרים. בפועל קיימת דרישה רבה למורי לשון מקצועיים. מכללת הרצוג נענית לאתגר הזה, ומכשירה את תלמידיה להכרת הלשון העברית על פי כלים בלשניים מודרניים, לזיהוי רובדי הלשון ותהליכי הלשון, ובתוכם החיזיון המופלא של תחיית העברית בדורותינו. החוג ללשון העברית מקנה לתלמידיו ידיעות מעמיקות בלשון העברית – על תקופותיה ועל טיפוסיה השונים – על פי כלים בלשניים מודרניים.

תושב״ע

החוג עוסק בלימוד חיבורי התורה שבעל פה, מתוך שילוב של גישות לימוד מסורתיות ומחקריות. בין השאר נלמדת ספרות התנאים (משנה, תוספתא ומדרשי הלכה) והאמוראים (התלמוד הירושלמי והתלמוד הבבלי), ספרות האגדה וכן ספרות הראשונים והאחרונים עד לחיבורים בני ימינו. החוג לתורה שבעל פה מתייחד בזיקתו ללימודי הגמרא וההלכה הנלמדים בישיבות, במכינות ובבתי המדרש לנשים. הלימודים בישיבות ובבתי המדרש השונים יוכרו חלקית לתלמידים ולתלמידות התוכנית בהתאמה אישית, מתוך ההכרה שרק לימודים נרחבים בתורה שבעל פה – בבקיאות ובהעמקה – יאפשרו לבוגרינו ולבוגרות שלנו להיות ראויים לשמש כמורים וכמורות, כמחנכים וכמחנכות.

מדרשת עז לישראל ירושלים

לימודי התנ"ך לתואר - יום בשבוע במדרשה בירושלים, לימודי החוג השני שתבחרי - בקמפוס מגדל עוז. מדרשת עז לישראל בראשות הרב מנחם שחור - לימוד תנ"ך מעמיק ומחייה, באווירת מדרשה!

לצפיה בסרטון

מידע כללי גברים

אנו מציעים לך להתחיל את ההיכרות עם המכללה בשיחה זו. כאן תשמע על תהליך הקבלה למכללה, תוכניות למצוינות (רג"ב) ועל כל הסיבות למה ללמוד דווקא בהרצוג לאחר שיחה זו אתה מוזמן להינכס ולשמוע על מגוון תוכניות הלימוד במכללה

לצפיה בסרטון

מידע כללי נשים

אנו מציעים לך להתחיל את ההיכרות עם המכללה בשיחה זו. כאן תשמעי על תהליך הקבלה למכללה, תוכניות למצוינות (רג"ב) ועל כל הסיבות למה ללמוד דווקא בהרצוג. לאחר שיחה זו את מוזמנת להינכס ולשמוע על מגוון תוכניות הלימוד במכללה

לצפיה בסרטון

פרטים ליצירת קשר: 02-9937337

נבנה ע״י מכללת אמונה