fbpx

מכללת תלפיות לחינוך, היא מכללה ותיקה בת למעלה מ-80 שנות הכשרה והדרכה של סטודנטים וסטודנטיות לחינוך והוראה. במכללה קיים מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני, מסלול הסבת אקדמאים להוראה ומגוון מסלולי לימודי המשך והשתלמויות במגוון תחומים. בתואר הראשון, המכללה מציעה מסלולי לימוד מבוקשים: מסלול אמנות, המסלול לגיל הרך,המסלול לחינוך מיוחד וכן מסלול בית הספר היסודי והעל יסודי. בנוסף, לסטודנטיות מוצעים מגון רחב ביותר של התמחויות: תנ"ך, תושב"ע, ספרות, לשון, מדעים, מתמטיקה ואנגלית. בבית הספר לתארים מתקדמים מוצעות שלוש תוכניות לימוד: תואר שני בלקויות למידה, תואר שני בהוראת האנגלית ותואר שני בחינוך לגיל הרך. מגוון האפשרויות הרחב ומגמות מאפשר לכל סטודנטית החפצה להיות מורה ואשת חינוך למצוא את הנתיב ותחום ההוראה הקרוב ביותר לליבה, ולזכות בהכשרה הטובה ביותר במהלך לימודיה לתואר מהמרצים המובילים בתחום אחד מיתרונותיה הבולטים של המכללה הוא הנגישות מכל רחבי הארץ.

המכללה פועלת בלב הפועם של גוש-דן, בסמיכות לצירי התחבורה המרכזיים של נתיבי איילון ורכבת ישראל ובמרחק הליכה קצר ביותר מעשרות קווי אוטובוס ותחנת רכבת, מה שהופך את תקופת הלימודים במכללה לקלה ונוחה יותר. הסטודנטיות המשתלבות במכללה נהנות לא רק מלימודים איכותיים, אלא גם מתנאי לימוד נוחים, מתקני לימוד מתקדמים, סגל מרצים מהשורה הראשונה, המעניק לסטודנטיות יחס חם ואישי, סגל מנהלה אדיב ומקצועי, אווירה חברתית, אפשרות לשילוב לימודים במדרשת אביב בנשיאות, בתכנית רג"ב לסטודנטיות מצטיינות, או במסגרת מוקד לייעוץ חינוכי.
בואי והצטרפי לאלפי הבוגרות המובילות את עולם החינוך בישראל.

ספרות

לימודי הספרות למיניהם מתייחסים למכלול המרכיבים האנושיים ובוחנים אותם בזמנים ובמקומות, במצבים ובניסיונות. הספרות מעצבת כל מיני מציאויות, והיא גם מתמודדת עם סימני שאלה ודילמות  במעגלים שונים – אינדיבידואלי ומשפחתי, לאומי ואוניברסלי וכן יהודי ואמוני. היא מעצבת כל מיני הוויות, ומתעמתת עם מוקדים של תהייה סביב שאלות קיומיות ופילוסופיות כגון: חירות ומימוש אישי, אינדיבידואליזם וקונפורמיות, זהות ומשבר, נשיות ודימוי עצמי, וכן סביב שאלות של אבות ובנים, שיבה וניתוק, אהבה ובחירת בן זוג, וגם: אהבת המולדת והעלייה לארץ, המלחמות ומחירן, חיים ומוות על קידוש השם,  זיכרון אירועים טראומטיים והנצחתם, וכן דנה בשאלות של כבוד הילד, כבוד הזקן וכבוד האדם.

תנ״ך

תנ”ך הוא יסוד קיומו של עם ישראל מבחינה דתית, אמונית, תרבותית, ציונית והומניסטית, מכאן הערך הגדול שאנו רואים בהכשרת מורים להוראת תנ”ך האמונים על חינוך דור העתיד. ההכשרה להוראת תנ”ך נעשית בכל המסלולים באמצעות הוראת סיפורי התורה, והוראת תנ”ך לתלמידים מתקשים במסלול החינוך המיוחד. לימודי ההתמחות מכוונים להעמקת הידע והרחבתו במישור הרעיוני והערכי, בהתאם לתכנית הלימודים ומטרותיה. הבנה מקפת בספרי התורה, הנביאים והכתובים, מתבססת על שילוב המיומנות של ניתוח טקסטואלי באמצעות ‘קריאה צמודה’, עם הפרשנות המסורתית של חז”ל, ופרשני ימי הביניים. לימוד כזה מכשיר את הסטודנט להיות לומד עצמאי אוהב תנ”ך המסוגל לגרום לתלמידיו ללמוד תנ”ך בדרכים חווייתיות ומושכלות.

לשון

בחוג ללשון העברית לומדים להכיר את הלשון העברית על תקופותיה ועל תכונותיה. הלימודים עוסקים הן במקורות הלשון והן בעברית העכשווית הלימודים מתמקדים בהבנת התופעות, לא בשינון כללים. בוגרי החוג ללשון העברית הם מורים מצוינים, לא רק משום שלמדו להורות בשיטות החדישות ביותר והיצירתיות ביותר, אלא משום שהם מבינים לעומק את מה שהם מלמדים, והם יודעים להסביר את התופעות לתלמידיהם בדרכים מושכות ובהירות.

אנגלית

The English Department of Talpiot Academic College prepares graduates to become effective, professional, and creative English teachers in Israeli elementary and secondary schools. To achieve these goals, the department develops students’ language proficiency, awareness, appreciation, and knowledge of English language, literature, and culture. Our student teachers are introduced to the pedagogical theories and methodologies, strategies and skills that enable them to address the needs of diverse populations of pupils, incorporating knowledge and competence in classroom management and the development of a positive classroom climate.

מסלול יסודי ועל יסודי

החינוך בבית הספר היסודי מהווה את  התשתית והבסיס  להתפתחותם וצמיחתם האקדמית, חינוכית וחברתית של תלמידים.בשנים אלו נבנים היסודות להרגלי למידה, תשתית הידע, האהבה לתורה ולקיום מצוות.  יצירת בסיס איתן בשנים אלו המבוסס על היכרות עם צרכי הילד והתאמת דרכי הוראה מתאימות, תשפיע על הלמידה וההתפתחות העתידית של הילד. אנו מאמינים כי המחנכת בבית הספר היסודי היא הדמות המשמעותית ליצירת בסיס זה ומטרתנו העיקרית להכשיר מחנכות בעלות אישיות ויכולת ההולמות את המטרות המאתגרות של החינוך היסודי. המסלול העל יסודי מכשיר את הסטודנטיות לקראת חינוך והוראה בבית הספר העל יסודי, ומקנה תואר B.Ed ותעודת הוראה עד כיתות י’. אלה השנים שבהן ננערים כוחותיהם של בני הנעורים, ומשימתם של אנשי החינוך היא ללוות את התלמידים במסע של גילוי כוחות, גיבוש זהות וקניית דעת. בדור מתוקשב ובעידן וירטואלי – האתגר רק גדל; כי אין יקר מהמשאב האנושי, ומהמפגש בין מורה לתלמיד – הלומד להיות אדם.אנו מציעים הכשרה מקצועית מתקדמת בתחומי ההוראה, יחד עם התנסות מעשית בהנחייתן של המדריכות הפדגוגיות, השותפות לצוות מסור ומיומן. קורסים מגוונים ומקוונים, לימודים עיוניים לצד סדנאות חוויתיות, המעודדות מחשבה יצירתית, וגם דלת פתוחה ואוזן קשבת – את אלה אנו מציעים בחום למי שמוכנה להתאמץ ולהשקיע.אם את בעלת יכולות לימודיות, כישורים בינאישיים וברק בעיניים – בואי!

מתמטיקה

מתמטיקה הוא תחום דעת מורכב, המכיל היבטים תיאורטיים מופשטים וכנגדם היבטים יישומיים. תחום דעת זה מסתעף לענפים, שלוחות ותתי ענפים. כמעט ולא קיימת פעילות אנושית, החל מחקר החלל ועד להלחנת מוזיקה, שמתמטיקאים לא ניסו לחקור את יסודותיה ולהשאיר בה את חותם המתמטיקה. החוג למתמטיקה מנסה לפתוח בפני הלומד צוהר לעולם זה, לצורך הכשרתו כמורה למתמטיקה בבית-הספר. תכנית הלימודים נבנתה כך שהלומדים יכירו את ענפיה השונים של המתמטיקה ושיטות פעולה בהם, יהיו מיומנים בשיטות מתמטיות ויישומן, יהיו בעלי חשיבה דדוקטיבית מופשטת מחד וחשיבה אינדוקטיבית מאידך, יעריכו את המתמטיקה כמלכת המדעים ותרומתה למדעים אחרים. מטרת ההתמחות להכשיר בוגרים אורייני מתמטיקה הבקיאים בידע מתחום הדעת, ומודעים למסרים עדכניים בהוראת המקצוע. מטרה המושגת באמצעות לימוד מעמיק של מספר תחומים במתמטיקה גבוהה, במתן כלים ללמידה עצמאית, ובהקניית ידע דידקטי.

רג״ב

תכנית רג”ב מיועדת לסטודנטיות מצטיינות בעלי יכולות אקדמיות, אישיותיות וערכיות גבוהות תכנית מגוונת, מעשירה, ופותחת צוהר לעולמות תוכן, מחשבה, חוויה ויצירה. לתכנית מתקבלות סטודנטיות מכל המסלולים וההתמחויות , וניתן לשלב גם לימודים במדרשת אביב ובמוקד ייעוץ בחינוך. לכל סטודנטית מותאמת תכנית לימודים אישית, ייחודית ומואצת, בתיאום עם המסלול והחוג אליו היא משתייכת תכנית הלימודים הייחודית לתכנית כוללת קורסי העשרה, סדנאות בתחומים מגוונים, מעורבות חינוכית בקהילה והתנסות ייחודית בהוראה.הסטודנטיות משתתפות בסיורים ובלמידה חוץ כיתתית, בקורסי סטודנטים בין מכללתיים ובכנסים ארציים של תכנית רג”ב

אמנות

המסלול לאמנות במכללת תלפיות מהווה בית חינוך לסטודנטית המבקשת לחוות, להתמודד ולהביע באמצעים אמנותיים את קולה הפנימי למול הסביבה ואירועי היומיום ברוח המסורת היהודית. המסלול מתמקד בחינוך ליצירה אמנותית, בהבנת האמנות והרחבת תחומי הידיעה של הסטודנטית, באינטראקציה בין היצירה, האמן החברה, וכמובן בחינוך להוראת האמנות. במסגרת הלימודים נחשף התלמיד לתקופות שונות בתולדות האמנות ומפתח יכולת ביטוי באמצעות השפה האמנותית.

מוקד לייעוץ בחינוך

מוקד זה נלמד כלימודים נוספים,בדרך סדנאית וחווייתית,בקבוצות קטנות. למי מיועד? 1.לסטודנטית השואפת להמשיך לתאר שני ביעוץ חינוכי,אשר לימודים אלו מהוים תשתית תוך אישית ומקצועית. 2. לסטודנטית המעוניינת לעבוד על מודעות ,התפתחות אישית ולקבל כלים לעבודה עם האחר. *לימודים אלו בונים תשתית לדיאלוג מיטבי ותורמים לכל תחומי החיים : זוגיות,הורות, עבודה וכו. אם את מחפשת לימודים משמעותיים ושואפת להתפתח ולצמוח

חינוך מיוחד

לימודי המסלול לחינוך המיוחד במכללת תלפיות, מיועדים להכשרת מורים להוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים בגילאי 6-21. תעודת ההוראה מקיפה את מגוון המסגרות החינוכיות: בתי ספר מיוחדים וכיתות חינוך מיוחד המשולבות בבתי ספר רגילים. העיקרון המנחה את תכנית הלימודים במסלול לחינוך מיוחד מעוגן בהכרה בזכותו של הילד עם הצרכים המיוחדים ללמוד, להתפתח ולהשתלב בחברה ובאמונה שמערכת החינוך חייבת להקנות לו כלים לשיפור איכות חייו.

מדרשת אביב-נועם

סטודנטיות המעוניינות לשלב לימודים אקדמיים לתואר עם לימודים מעמיקים במחשבת ישראל ובהגות תורנית יכולות להשתתף בלימודים במדרשת "אביב-נועם" המתקיימים במכללה, בשילוב פעילויות ייחודיות עם מדריכות רוחניות גם בסופי שבוע. הלימודים יתקיימו יום בשבוע (ביום בו לא מתקיימים לימודים במכללה במסלול ההתמחות של הסטודנטית) ובחלקם מוכרים כלימודים הנדרשים ללימודי היהדות. ניתנת האפשרות להכיר בחלק משיעורי המדרשה ללימודי התואר. בנות המתקבלות למכללה מוזמנות להצטרף לתוכנית המדרשה ללא תשלום נוסף.

מדעי הטבע

העתיד טמון במדע ובדור הצעיר, ולכן זקוקים ילדי הגן ותלמידי בית-הספר למורים שיחדירו בהם את האהבה למדע ולטבע יחד עם פיתוח החשיבה המדעית. תוכנית הלימודים בחוג מכשירה מורות לחינוך היסודי במקצועות מדעי הטבע השונים בשילוב עם הכרת החי והצומח בארץ ישראל. הלימודים העיוניים משולבים בהכשרה מעשית, במעבדות, בסיורים ובעבודת שטח.

התייעצות עם ראש המכללה

מוזמנת לשיחת היכרות והתייעצות עם ראש מכללת תלפיות, מר בנימין בהגון. בשיחה תתבצע סקירה רוחבית של המסלולים, ההתמחויות ואפשרויות השילוב המגוונות המוצעות לך במכללה. בואי בשמחה.

shutterstock_1199744614 [Converted]

גיל הרך

חינוכו של הפעוט מתחיל מרגע לידתו ועל כן על העוסקים בטיפולו ובחינוכו ללמוד את תהליכי התפתחותו הפיזיולוגיים, הקוגניטיביים והרגשיים של הילד. החינוך בגיל הרך מהווה צומת מרכזי בחינוך בכלל ולכן יש לגייס את המצטיינים מבין המחנכים ולהכשירם לקראת המשימה.
במסלול לגננות קיימים שני נתיבי התמחות:
א. הכשרת גננות למסגרות  החינוך מלידה – שש בחינוך הרגיל
ב. הכשרת גננות למסגרות החינוך מלידה – שש לחינוך הרגיל ולמסגרות החינוך המיוחד.

פרטים ליצירת קשר: 1-800-071-500

נבנה ע״י מכללת אמונה