fbpx

בואו להיות שותפים

בהשבתת מיליון דונם

של קרקע חקלאית לגידול שחת

כשאנחנו חושבים "שמיטה", אנחנו חושבים על השבתת אדמות חקלאיות עם עצי פרי, גידולי ירק למאכל וכיו"ב.
קל לנו לשכוח כי כל האדמות החקלאיות בארץ ישראל חייבות בשמיטה. לא רק אלו המניבות פירות למאכל אדם, אלא גם אלו המניבות שחת למאכל בהמה.
מיזם "השבתת המיליון" בא במיוחד בשביל זה. לעזור לחקלאים להשבית את אדמות גידולי השחת לבהמות – בעזרתכם.
עלות גידול דונם שחת הינו 360 ₪ לשנה.
אנחנו ב"ברכת הארץ" נשלם לחקלאים על אבדן ההכנסה תמורת השבתה מלאה של הקרקע בשנת השמיטה הבעל"ט.

הצטרפו עכשיו ורכשו קרקע חקלאית לשנת השמיטה, על מנת שנוכל להשביתה מעבודה! רכשו עכשיו והצטרפו ל״השבתת המיליון״
כדי שנוכל להשבית אדמות חקלאיות בשנת השמיטה

0
מס׳ תורמים
0
מס׳ דונמים

חצי דונם
180 ₪ לשנה

10 חודשים כפול 18 ₪

דונם שלם
360 ₪ לשנה

10 חודשים כפול 36 ₪

3 דונם
1080 ₪ לשנה

12 חודשים כפול 90 ₪

דונם שלם
360 ₪ לשנה

10 חודשים כפול 36 ₪

ברכת הארץ - מי אנחנו

ארגון "ברכת הארץ – המרכז הארצי למצוות התלויות בארץ" הפכה בזמן קצר לגוף המוביל והדומיננטי ביותר בישראל בקרב החקלאים בכל מה שקשור לשמירת השמיטה.

אבן היסוד עליה מושתת הארגון הינה עשייה למען השבתת הארץ בשביעית במשך כל ששת שנות החול ולא רק כשאנו מגיעים לשנת שמיטה חדשה.

עם הזמן הפכה נוכחותנו המושרשת בשדות הארץ, לכזו שמאפשרת לרקום ולייצר תהליכי עומק שיביאו בסופו של יום להשבתה מאסיבית בממדים שלא הכרנו.

העשייה שלנו כבר הוכיחה את עצמה: לקראת השמיטה בשנת תשפ"ב, נרשמו על ידינו יותר מ– 700 חקלאים, המגדלים יחד בהיקף כולל יותר מ– 200,000 דונם(!), והכל להשבתה מלאה. לשם השוואה בשנת שמיטה תשע"ה שבתו בהשבתה מלאה רק כ– 80,000 דונם. זה עובד.

בימים שלקראת שנת השמיטה תשפ"ב יוצא הארגון במיזם אדיר וחדשני להשבית שדות שחת, שדות אשר גידוליהם מיועדים עבור הפרות החולבות. מדובר במהלך שהוא לא פחות מגרנדיוזי. כזה שיכול להביא להשבתה של עוד מיליון דונם נוספים. אפשר לעשות את זה.

עיקרי העשייה שלנו

קרן שנת שבתון

אנחנו ב"ברכת הארץ" הקמנו קרן שתומכת בחקלאים שומרי שמיטה במתכונת של תכנית חסכון: חקלאים המעוניינים לשמור שמיטה חייבים להצטרף לקרן מבעוד מועד, ולהפקיד כל חודש סכום מסוים. ההפקדה נעשית כמובן בהתאם לגובה הפדיון לחיסכון שמכפיל את עצמו ע"פ החלטת ממשלה. דאגנו להנגיש את הקרן לציבור החקלאים באמצעות כינוסי הסברה ושכנוע במשך כל ששת שנות החול, כמו גם באמצעות סיוע בהגשת המסמכים הנדרשים מידי שנה.
ההשפעות היו גדולות: הקרן למעשה החליפה את הנהלים הממשלתיים הקודמים, שתמכו בחקלאים במתכונת של תרומות באופן בלתי מסודר ובלתי ידוע מראש. ההצלחה הייתה גדולה באופן מהיר ובקונצנזוס כמעט מלא: מספר המשביתים הוכפל. סביר, כי במצב הפוליטי שנוצר והגרעון התקציבי לא הייתה יכולה להיות שום היתכנות לתמיכה כלשהו לולא התוכנית החדשה שהפכה את התמיכה מתרומה לסוג של ביטוח.

קטיפת פירות השדות וחלוקתן חינם

אנחנו ב"ברכת הארץ" דואגים לקטוף את הפירות של שדות המופקרים, ולחלק אותם חינם לעם ישראל ("ואכלו אביוני עמיך"). במעשה זה אנחנו גם מונעים מהחקלאים הפסדים אדירים הנובעים מהשארת הפירות על העצים, דבר שמביא מזיקים לשדה. הפעילות התחילה בשנת שמיטה תשע"ה תחת השם "שמיטה כמצוותה" והפירות חולקו בירושלים, בית שמש, בני ברק, חצור, ערד, אשדוד ועוד. במלאכת הקטיפה לקחו חלק גם פועלים בשכר גם מתנדבים וגם תלמידי ישיבות ות"תים שהגיעו למקום במסגרת טיולים מאורגנים.

השבתת המיליון

מבצע "השבתת המיליון" הוא מיזם היסטורי וראשון מסוגו. הוא קורא להתאחד ולהשבית קרקעות "בכסף מלא": לשם כך בחרנו במיליון דונם שהם למעשה שדות שחת, גם בגלל המחיר שהוא זול בהרבה ביחס לשדות מאכל אדם למיניהם, וגם מהסיבה ששדות אלו מעובדות גם עבור הצרכנים שומרי התורה והמצוות.

פעילויות נוספות בחסות משרד החקלאות

  • מתן פתרונות ומענה הלכתי לבעיות שנוצרות במהלך ההכנות לקראת ובתוך שנת השמיטה.

  • הדרכה לחקלאים כיצד להיערך נכונה לקראת שנת השמיטה.

  • יעוץ והכוונה בתחום החקלאי, בשיתוף מומחים ואגרונומים.

  • ליווי, פיקוח ובקרה לבדיקת ההשבתה בשנת השמיטה.

מה זה "השבתת המיליון"?

הגישה המסורתית דוגלת בהגשת תמיכה לעידוד חקלאים המשביתים מרצונם, כשקיימים מספר מקורות תמיכה המיועדות עבור החקלאים השובתים בשנת השמיטה. כך למשל הקמנו את קרן 'שנת שבתון', קרן שממומנת מכספי החיסכון של החקלאים ומכפילה את עצמה בקרן מיוחדת. קיימות גם עמותות ציבוריות שונות הממומנות מכספי תורמים, תמיכות כגון הנ"ל מהוות סיוע של ממש ואפילו הצלת נפשות עבור החקלאים המפקירים את מקור מחייתם בשנת השמיטה. אך בכל זאת, אין בתמיכות אלו כדי לכסות את ההפסד של ההשבתה. האמת? זה אפילו לא קרוב.

לחקלאים שאינם מעוניינים לשבות בשמיטה או שאינם עומדים בניסיון ההפסדים, קיימת האפשרות להחכיר את קרקעותיהם 'בכסף מלא'. כך למעשה מכסים את כל דמי שכירות הקרקע ויתר ההוצאות באופן שבו הם לא ניזוקים מההשבתה.

"השבתת המיליון" הוא מיזם היסטורי וראשון מסוגו. הוא ההזדמנות שלנו להתאחד ולהשבית קרקעות "בכסף מלא. מיליון הדונם של שדות השחת שנבחרו עוזרים פעמיים: גם במחיר הזול בהרבה ביחס לשדות מאכל אדם למיניהם, וגם מהסיבה ששדות אלו מעובדים בין השאר עבור הצרכנים שומרי התורה והמצוות.

האחריות

לנו, כיהודים שקיבלו וזכו להתיישב בארץ ישראל, יש את האחריות לשמור על אדמתנו מכל משמר. בעוון חילול השמיטה עם ישראל גלה מארצו ובזכות שמירתה נזכה לגאולה במהרה בע"ה. אנחנו מאמינים שיהודי שקדושת ותורת הארץ חשובות לו, אינו יכול לעמוד מנגד ולהשאיר את הארץ תחת ידי מחלליה. כולנו יחד נדאג שהארץ תשבות את שבתה.

המטרה

360 ₪ הוא כל הסכום שתשלמו עבור רכישת דונם שלם. כן כן, דונם. אין ולו שקל אחד מיותר שיתבזגז על רישומים מיותרים שלא יתרמו דבר להשבתת הארץ. ההסכמים והרכישה של כל הדונמים נרשמת יחד ע"ש "ברכת הארץ" באופן מסודר, כשקיימת גם אפשרת אטרקטיבית של רכישת 50 דונם ע"י אדם אחד או ע"י קבוצה שמתאגדת יחד, ומשביתה שטח עצום.לפרטים נוספים ורכישה:
02-5700364

חכירת‭ ‬הקרקעות‭ ‬ופיקוח‭ ‬על‭ ‬השבתתם‭ ‬מתבצעת‭ ‬ע‭"‬י‭ ‬רבני‭ ‬ארגון ‭‬‭"‬ברכת‭ ‬הארץ‭"‬‭ ‬
המרכז‭ ‬הארצי‭ ‬למצוות‭ ‬התלויות‭ ‬בארץ‭, ‬מיסודם‭ ‬ובנשיאותם‭ ‬של‭ ‬גדולי‭ ‬ישראל‭ ‬שליט‭"‬א‭. ‬

ליווי‭ ‬משפטי: ע‭"‬י‭ ‬עורך‭ ‬דין‭ ‬נתן‭ ‬רוזנבלט

נבנה ועוצב ע״י ותקין׳s בוטיק